Nejlepší pořady o vaření: 6 inspirativních show ze zahraničí

https://www.pexels.com/photo/cook-sifting-flour-through-sieve-for-dough-6287238/

Se začátkem pandemie jsem začala kromě pečení i hodně vařit, ale brzy jsem narazila na problém: co pořád vařit a kde brát inspiraci? „Normální televizi“ nemám, takže jsem začala hledat pořady o vaření na netu, YouTube a později i na Netflixu. Narazila jsem na nepřeberné množství klasických pořadů o vaření i netradičních kuchařských show jako jsou Laskominy / Crazy Delicious nebo To nejlepší ze zbytků / Best Leftovers Ever!

Skoč rovnou na to, co tě zajímá:

Nadiya’s Time to Eat

Připrav se na cestu světem lahůdek a delikates, které tě vytrhnout ze všednosti běžných dní. Nadiyi recepty jsou většinou jednoduché a  extrémně efektní, takže u nich nestrávíš mládí, a přitom budeš za hvězdu. Nadiya má příjemný hlas, který se fakt dobře poslouchá. Její recepty jsou zajímavé a moc pěkně všechno popisuje. Vždycky se mi z toho úplně sbíhají sliny.

Videa od Nadiyi najdeš na YouTube a celé kuchařské pořady nově i na Netflixu.

Crazy delicious

Tři šíleně kreativní amatérští kuchaři se snaží potěšit kulinářské bohy ve snaze vyhrát tak zlaté jablko. Během tří kol se snaží přetvořit základní ingredience (mrkev, jahody, jablka) i nehynoucí klasiku (pizzu, lasagne, apod.) do nových kreací. Co dokážou lidi vymyslet je fakt neskutečné – například přetvořit pizzu na sopku z černých pizzových kamenů a sýrovou lávou. Úžasné.

Pořad je dostupný na Netflixu a má bohužel jen 6 dílů, což je škoda, protože nás neskutečně bavil.

Jamie Oliver: Keep cooking

Během pandemie jsme všichni nucení zůstávat doma. Objednávkové služby sice fungují dobře, ale nedá se na nich přežívat pořád. Jamie nám proto přináší inspiraci na jídla, díky kterým budeme cítit teplo domova a celkově si vaření a pobyt doma prostě víc užijeme.  Je to taková pohodová inspirace, podle které se dá skutečně vařit. Jamie má v pořadu i svou rodinu, takže to celé působí mile a vřele. Snad to tak mají i v reálu a ne jen na kameru.

Na YouTube jsou celé epizody, takže si nemusíš předplácet žádnou streamovací službu.

Nigella’s Ultimate Comfort Food

Styl vaření Nigelly Lawson je zase úplně jiný něž Jamie nebo Nadiya, i když s nimi má i hodně společného. I ona dělá recepty hlavně pro normální lidi, kteří chtějí vařit doma, v klidu a pohodě. V čem se ale dost liší je její moderování a výprava – je to strašně sexy baba, která o jídle vypráví úžasně smyslně. Ona se s jídlem prostě mazlí a je na ní vidět, že ho miluje. Když ji vidím vařit, tak se chci okamžitě zvednout a začít vařit taky. Famózní.

Videa i celé pořady od Nigelly najdeš na YouTube.

Masterchef Canada

Masterchef je světoznámý fenomén, který má svého zástupce už i v Česku. Mě ale zaujala hlavně kanadská verze téhle kuchařské show, je totiž dost odlišná od těch ostatních. Naplno se tam ukazují kanadské stereotypy – porotci jsou vážně milí a to, i když se snaží působit drsně. Nejtvrdší porotce navíc není tak úplně Kanaďan…

Hodně videí se dá najít na oficiálním YouTube kanálu Mastercher World, ale celé epizody najdeš spíš někde bokem.

Best Leftovers Ever!

Tahle show o vaření je totálně boží! Tři soutěžící mají za úkol vytvořit ze „zbytků“ úplně nová jídla, přičemž dostanou třeba zbytky z narozeninové oslavy jako je dort, salát s majonézou a podobně. Obvykle v jenom kole mají vytvořit nějaké „fancy“ jídlo, které by se mohlo podávat i v luxusní restauraci a v druhém potom „comfort food“ nebo něco podobného. Motivací je jim výhra 10.000 dolarů.

Show najdeš na Netflixu. 

Při sestavování tohohle listu mi došlo, že paradoxně nesleduju moc českých pořadů o vaření (kromě milovaného Peče celá země), což je škoda. Takže se v jednom z dalších článků zaměřím i na naši krásnou českou domovinu a její kuchařské show (Prostřeno s dovolením vynechám.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *