Čtenářský klub: Jak jsme propadly tajemnu a duchařským historkám

Po rozporuplných pocitech z první knihy, navrhla Hanka další: „Hřbitovní královna“. Původně jsem navrhovala něco jiného, tak mě to trochu popudilo. Už žádnou další pseudo romanci. K mému překvapení se však jednalo o něco úplně odlišného. Tady zavánělo fantastičnem a duchařinou. Moje zvědavost rostla.

Všechno začalo Okřídlenou duší

Neměla jsem od ní vysoká očekávání vzhledem k tomu, že si s Hani nejsme moc podobné. Jak by se nám potom mohly líbit stejné knihy? Jak jsem brzy zjistila, nemohla jsem se mýlit víc. Došlo mi, že posedlost má jméno – je to Hřbitovní královna.  Amelie Grayová a tajemný Devlin, kteří mě provázeli cestou do práce i při přesunech po Vietnamu.

Zaujaly mě hned úvodní řádky a po přečtení první stránky jsem již beznadějně propadla tajům překrásných hřbitovů, které restauruje hlavní postava – Amelia Grayová. Chvílemi se mi příběh zdál předvídatelný, a přesto mě občas zaskočil způsobem, jaký bych nikdy nečekala. Nebaví mě knihy, u kterých dokážu děj odhadnout předem.

Sex prodává, a to i u knih

Můj klidný spánek definitivně skončil s objevením hlavní mužské postavy – John Devlin jako by vyklouznul z hlubin mojí náctileté duše. Přestože už mám „náct“ dávno za sebou, nenechalo mě to chladnou. Autorka umí bravurně pracovat s napětím, a to zejména sexuálním.

Příběh se zvolna zmítal mezi duchařinou a řádnou detektivkou. Místy jsem byla napjatá jak kšandy. Na přečtení knihy jsme měli měsíc, já ji však zvládla za pár dní. Do konce naší výzvy jsem dokonce přečetla i další 4 díly. Každý z nich byl neskutečně napínavý a naprosto uchvacující, a to i ve chvílích, kdy na stránkách zrovna nekraloval Devlin.

Díky tomu moje fascinace celou sérií postupně rostla. Je tomu už docela dávno, co jsem hladově hltala tzv. „brakovou“ literaturu a přesto jsem 5 dílů série schrupla jako nic.

Jak to měly ostatní čtenářky?

Při vyhodnocení mi jako nejzajímavější přišlo, že nás to zasáhlo všechny. Každou z nás v příběhu zaujalo něco jiného, a přesto jsme si ho uužily všechny.  Většina z nás první díl přelouskala za pár dní. Asi polovina zvládla přečíst víc dílů ještě před koncem výzvy.

Kombinací dovolené a fascinace tajemnem jsem jako jediná zvládla za měsíc všech 5 dílů. Šestý díl v ČR bohužel ještě nevyšel, takže ho asi budu muset přelousknout v angličtině.

Po unylém „V dobrém i ve zlém“ jsme zabrousili do tajemných vod fantastična, elektrizujícího napětí a žhavého chtíče. Kontrast by snad již nemohl být větší. I z toho důvodu jsem na další měsíc navrhla něco z úplně jiného soudku…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *