Tábor: 6 tipů, kde si dát dobrou kávu (i u okýnka)

Tábor je nádherné město, o to víc bez turistů. Jenže krizový stav a málo turistů neprospívá zdejším podnikům. I přesto se tu najde několik odvážlivců, kteří svými okýnky zásobují město skvělou kávou, domácí limonádou, dortíky nebo i koktejly. Tady je seznam těch, které jsme ve městě potkali.

NePutovní Pražírna – kavárna

Naše první zastávka byla jak jinak než v hipsterské kavárně, kam bych se ráda podívala i dovnitř. Dala jsem si naprosto luxusní filtrovanou kávu a Miro kokosový dortík s čokoládou. V nabídce mají kávu všeho druhu (i ledové!), limonády, dortíky a další kávové i nekávové speciality. Stojí za návštěvu.

Kudy do NePutovní Pražírny → 

NePutovní Pražírna - kavárna
NePutovní Pražírna – kavárna, kterou bys neměl vynechat.

Kavárna Svět

Kafe už jsme měli, takže jsme se stavili „na jedno“. Čepovaná Obora 11° nás krásně osvěžila v teplém jarním dni. Kavárna je kousek od nejstarší údolní nádrže ve střední Evropě – překrásného Jordánu. Kromě nápojů si tu můžete dát i něco k snědku, třeba chleby s pomazánkou vypadaly luxusně.

Kde najdete Kavárnu Svět → 

Kavárna Svět
Kavárna Svět blízko Jordánu v Táboře.

Kávová Zastávka

Další okýnko, kolem kterého jsme ale tentokrát jen prošli. Všechny podniky jsou totiž přímo v centru jen pár metrů od sebe. Ale jelikož do Tábora jezdíme rádi, tak je určitě navštívíme někdy příště (snad už bez okýnka). V létě si tam dám cold drip nebo ledovou kávu.

Jak do Zastávky → 

kavárna Kávová Zastávka
Kávová Zastávka vás nezklame.

Obývák coffee & cocktail bar

Na Obývák jsme narazili při proplétání nádhernými táborskými uličkami. Doporučuji se tu jen tak toulat, člověk si přijde jako v Itálii a jeho krásných historických městech. S koktejlem v ruce je pak ta zábava ještě dvakrát větší, cestu z lesa hrát ale nedoporučuji.

Kudy do Obýváku → 

Obývák coffee & cocktail bar
Obývák coffee & cocktail bar najdete v jedné z bočních uliček u náměstí.

Moccacafé

Zmrzlinu jsme v Moccafé bohužel neochutnali, protože se nám nechtělo čekat v masivní řadě před okýnkem. Podle té fronty bych se ale vsadila, že bude výborná. Po nahlédnutí přes výlohu jsme měli jasno, příště se tu musíme zastavit pro dortík.

Jak se dostanete do Moccacafé → 

kavárna a cukrárna Moccacafé
Zmrzlina v Moccacafé přilákala velkou pozornost.

Klid

V Klidu jsme si na závěr cesty dali domácí mátovou limonádu, která byla lahodná a osvěžující. Lákalo nás tam také prosecco, pivo a cocktaily – úplně cítím ten vlahý letní večer, kdy se skleničkou v ruce pozorujeme holubi na náměstí a plazící se stíny okolních domů. Impozantní.

Kde najdete Klid →

kavárna Klid v Táboře
Pohodička v Klid(u) v Táboře.

V Táboře se určitě najdou i další okýnka a podniky, co potřebují podpořit. Nám se povedlo zastavit se alespoň v některých z nich. Děkujeme všem za milou obsluhu. Těším se u dalších tipů na výlet a zápisků z cest, i když „jenom“ z naší krásné domoviny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *